selen@splusbeautycenter.com
0216 465 92 30
Resim Galerisi

Dermapen nedir?  

Dermapen gözeneklerin genişlemesi, çizgiler, kırışıklıklar, elastikiyet kaybı, sarkma gibi yaşlanma bulgularının ortaya çıkışını önlemek için uygulanan bir mikroiğneleme yöntemidir. Dermapen ile mikroiğneleme kişinin sosyal yaşamdan uzaklaşmadan ve doğal görünümünden uzaklaşmadan, herhangi bir yabancı maddenin enjekte edilmediği uygulamaları tercih ettiği durumlarda kullanılır.

Cildin değerli üst tabakası epidermise zarar vermeden, soymadan, tahriş etmeden uygulanan bir yöntem olduğu için sonrasında cilt hassasiyeti gelişme ihtimali epidermisi zedeleyen yöntemlere göre hayli düşüktür. Geçmişi antik Çin tarihine kadar uzanan ve Çin prenseslerine antiaging (yaşlanma belirtilerini geciktirici, önleyici) amaçlı uygulanan mikroiğne sisteminin modern tıp ile birleştirilmiş hali olan dermapen uygulaması tüm deri tipleri için uygundur. İnce yapısı nedeniyle pek çok uygulamada dokunulmaktan çekinilen boyun bölgesinde de uygulanabilir.

Dermapen yöntemi nasıl uygulanır?  

Uygulama öncesinde ciltteki makyaj artıkları temizlenir ve cilt dezenfekte edilir. Hijyen kurallarına uyulan klinik ortamlarında uygulandığında ciddi bir risk taşımayan etkili ve güvenilir bir yöntemdir. Dermapen cihazının cilde dik olarak nazikçe girip çıkan ultra ince mikro iğneleri (0,02 mm) sayesinde deri yüzeyinde mikroskobik kanallar açılmasıyla cildin iyileşme mekanizmaları tetiklenmiş olur. 

Dermapen nasıl etki gösterir?

Derinin üst tabakası olan epidermise hiçbir zarar vermeden incecik binlerce mikrokanal açılır. Bu mikrokanallar derideki reseptörler tarafından yara uyarısı gibi algılanır ve mikrokanalların etrafında 1-2 mm çapında bir alanda deri hücreleri “büyüme faktörleri” aracılığı ile sinyaller gönderir. Böylece yaşla tembelleşen ve kollajen üretimi zayıflayan fibroblastlar harekete geçirilip çalışmaları için uyarılır. Büyüme faktörlerinin etkisiyle yara iyileşmesinde ortaya çıkan tip I, III ve VII kollajen ve tropoelastin fibriller ortamda geçek bir yara olmadığı için yeni bir kollajen tabaka oluşturur. Bu sürece “Neokollajenozis” adı verilir. Homojen bir şekilde “yeni kollajen sentezi”nin uyarılması deride dolgu görevi yapar, cildin kalınlığı artar, gerginleşir, elastikiyete ve daha sağlıklı genç bir görünüme kavuşur. 

Ayrıca açılan mikrokanalların bir etkisi de işlem sırasında cilt yüzeyine uygulanan somon dna, prp, vitaminler, aminoasidler gibi ürünlerin cildin derinlerine daha rahat ulaşmalarını sağlamak olur.

Dermapen hangi sıklıkta uygulanır?

Ayda bir kez olmak üzere en az 4 seans olarak önerilir. Ayda bir kezden sık uygulandığında hastaya ek bir fayda sağlamadığı ve etkiyi arttırmadığı için seans aralıklarını kısaltmak anlamlı değildir.
Dermapen uygulaması sonrası nelere dikkat edilmelidir?
Uygulamanın ardından ciltte ortaya çıkan pembelik yaklaşık 2-3 gün sürebilir. Ancak bu durum hastanın işlemin hemen ertesi günü sosyal yaşamına dönmesine engel değildir. Seanslar devam ederken ve son seanstan sonra bir ay boyunca güneşten korunmak gerekir. Birer ay arayla en az 4 seans sonrası 6 ayda bir tek seanstan oluşan hatırlatma uygulamalarıyla iantiaging (yaşlanmaktan koruyucu) etkinin devamı sağlanır.
Dermapen hangi durumlarda uygulanmaz?

  • Aktif akne
  • Uçuk ya da siğil gibi viral deri hastalıkları
  • Şiddetli egzema ya da sedef hastalığı
  • Kanama bozuklukları, kan sulandırıcı ilaç kullanımı
  • Keloid gelişimine aşırı yatkınlık
  • Kemoterapi ya da radyoterapi alan hastalar

DEĞİŞİME HAZIR OL

 

Hayatınızda birşeyleri değiştirmek istiyor, ancak nereden başlayacağınızı bilemiyor musunuz? 

Doğru yerdesiniz!

S Plus Beauty Center değişiminizin mimarı ve en yakın tanığı olmak için sizi merkezine bekliyor.

Devamı

KAMPANYA FIRSAT BİLDİRİMLERİ

Sadece Üyelere Özel İndirim


Kampanyalarımız sadece sms üyeliğine kayıt olan üyelerimize özel kampanyalardır© 2018 S Plus Beauty Center